Toyota z nowym logo i nową identyfikacją graficzną

Nowy design opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych

2020-07-20

Toyota Motor Europe (TME) zmienia logotyp marki oraz identyfikację graficzną. Nowy projekt wizualny jest częścią szerszej strategii, która stawia na mobilność i doskonale się wpisuje w epokę cyfryzacji i dominacji urządzeń mobilnych. Nowa identyfikacja graficzna Toyoty wdrożona zostanie wraz z premierą nowego Yarisa.

Zmieniając logotyp firmy, a także czcionkę i typografię, Toyota sygnalizuje swoją transformację z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianej mobilności. Nowa identyfikacja została stworzona z myślą o coraz bardziej różnorodnych klientach, których Toyota pozyskuje w związku z poszerzaniem zakresu produktów i usług mobilnych. Jej główną zaletą jest to, że pozwala ona zachować spójność zarówno na ekranach i urządzeniach mobilnych, jak i na fizycznych przedmiotach czy płaszczyznach.

Nowy projekt wizualny Toyoty, opracowany dla potrzeb TME, cechuje się dużą przejrzystością i prostotą. Został oparty na czterech głównych założeniach, takich jak: patrzenie w przyszłość, synchronizacja z urządzeniami mobilnymi, wrażenia klasy premium oraz spójność dla wszystkich działów, jednostek biznesowych i submarek.

Nowy logotyp marki jest prosty, przejrzysty i nowoczesny. Cechuje go dwuwymiarowy design pozbawiony znaku słownego „Toyota”. Utrzymanie nazwy marki w logotypie nie jest konieczne, gdyż emblemat Toyoty jest doskonale wszystkim znany.

Nowe logo zostało zaprojektowane tak, by było czytelne zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i w świecie fizycznym. Będzie stosowane we wszystkich formach komunikacji, z kolei obecny emblemat nadal będzie montowany na samochodach. Toyota utrzyma również dotychczasowy wygląd stacji dilerskich w Europie. Zostanie on zweryfikowany dopiero w ramach nowej strategii dla sieci dilerskiej Toyoty na 2025 rok.

Nowy projekt wizualny zakłada też zmianę typografii oraz wprowadzenie nowej czcionki Toyota Type przystosowanej do wszelkich możliwych zastosowań on-line i druku. Ma to ułatwić rozwój marki w internecie oraz budowę systemu sprzedaży on-line na europejskim rynku.

Obok wspomnianych wyżej modyfikacji Toyota zmienia też nazwy niektórych jednostek biznesowych. Toyota Insurance Management otrzymuje nazwę Toyota Insurance Services, która jest lepiej dostosowana do wciąż rozwijających się usług internetowych i mobilnych. Program sprzedaży samochodów używanych Toyota Plus zmienia nazwę na Toyota Approved Used.

„Opracowaliśmy nową identyfikację wizualną Toyoty z myślą o świecie jutra. Skupiliśmy się na nieustannym rozwijaniu kontaktu z klientami, aby jak najskuteczniej, na bieżąco informować ich o szybkim rozwoju Toyoty w najważniejszych dziedzinach – zelektryfikowanych samochodów, usług mobilnych i sprzedaży internetowej. Nowy design został opracowany, by ułatwić dotarcie do klientów na wielu różnych płaszczyznach kontaktu z marką. Po raz pierwszy zetkniemy się z nim przy okazji premiery innowacyjnego miejskiego hatchbacka Yarisa Hybrid czwartej generacji” – podkreślił Didier Gambart, wiceprezydent ds. sprzedaży, marketingu i doświadczeń klientów Toyota Motor Europe.

Dowiedz się więcej

Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Rusza produkcja Mobility Base Mobility Base Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty Toyota i Carmera łączą siły Toyota i Carmera łączą siły Dowiedz się więcej o ich planach Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Dowiedz się więcej Konkurs Toyota Startup Accelerator Konkurs Toyota Startup Accelerator Sprawdź warunki zgłoszeń Yaris kontra Yaris Yaris kontra Yaris Przygoński o kulisach testu