Compact Cruiser EV najlepszym autem koncepcyjnym

Toyota z nagrodą Car Design Award 2022

2022-06-13

Toyota Compact Cruiser EV zdobyła prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Nowe elektryczne auto terenowe zostało opracowane przez europejskie studio projektowe ED2 i stanowi stylistyczne nawiązanie do Land Cruisera pierwszej generacji.

Compact Cruiser EV – koncepcyjny samochód Toyoty – zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022. Pojazd został opracowany przez europejskie studio projektowe ED2 w Nicei. Po raz pierwszy publiczności został pokazany w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

„Nasze badania nad samochodami elektrycznymi trwają od ponad 30 lat i mamy za sobą długą drogę” – podkreślał Simon Humphries, dyrektor generalny Toyota Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„W miarę jak samochody elektryczne będą zyskiwały na popularności, ludzie będą coraz częściej szukali bezemisyjnych aut, które będą wyrażać ich styl życia. Compact Cruiser EV jest doskonałym przykładem tego trendu” – kontynuował Simon Humphries.

Tworząc nowy koncepcyjny model, projektanci ze studia ED2 bazowali na ogromnym doświadczeniu Toyoty w budowie samochodów terenowych. Compact Cruiser EV powstał z myślą o młodych mieszkańcach miast, którzy po pracy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Samochód ma unikalną stylistykę, a do tego jest praktyczny. Surowe, mocne nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne zarówno w ikonicznej off-roadowej sylwetce, jak i prostej formie nadwozia.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Ceremonia wręczenia nagród Car Design Award odbyła się podczas gali w ADI Design Museum w Mediolanie. Była jednym z punktów programu Tygodnia Designu w Mediolanie i słynnej wystawy mebli Salone del Mobile.

Po raz pierwszy nagroda Car Design Award została przyznana w 1984 roku. Pomysłodawcą tego projektu był Fulvio Cintiego, założyciel i redaktor naczelny magazynu Auto&Design. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach:
• samochody produkcyjne,
• samochody koncepcyjne,
• język stylistyczny marki i spójność stylistyczna.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Laureatów Car Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 11 ekspertów reprezentujących jedne z najbardziej prestiżowych magazynów motoryzacyjnych na świecie.

„W tym roku Toyota Design znalazła się w finale we wszystkich trzech kategoriach – zarówno za język stylistyczny marki, jak i za Aygo X w kategorii samochodów produkcyjnych, a także oczywiście za Compact Cruiser EV, zwycięzcę kategorii samochodów koncepcyjnych” – powiedział Silva Baruffaldi, przewodniczący jury i redaktor Auto&Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„Nagroda Car Design Award nie jest przypisywana do samochodu, ale do zespołu, który opracował dany projekt. W tegorocznej edycji konkursu projektanci Toyoty zdobyli ogromne uznanie” – dodał Silva Baruffaldi.

Dowiedz się więcej

Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7% Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia