Toyota GR Corolla w wersji Morizo Edition

Autorski projekt TOYOTA GAZOO Racing we współpracy z Akio Toyodą

2022-06-10

Nowy hot hatch w gamie Toyoty – GR Corolla – otrzymała specjalną wersję Morizo Edition. Przygotowany do jazdy na torze samochód o większym momencie obrotowym, mniejszej masie i wzmocnionym nadwoziu został stuningowany pod kierunkiem Akio Toyody. Prezydent Toyota Motor Corporation jest entuzjastą motorsportu i mistrzem kierownicy, który startuje w rajdach i wyścigach pod pseudonimem Morizo.

W kwietniu 2022 roku w Japonii i USA zadebiutowała Toyota GR Corolla, nowy hot hatch opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Teraz marka wnosi do sportowego hatchbacka jeszcze więcej emocji za sprawą specjalnej, limitowanej do 200 egzemplarzy wersji Morizo Edition. Samochód firmuje prezydent Toyoty, Akio Toyoda. Jest on entuzjastą sportowych aut i jako Morizo chętnie startuje w rajdach i wyścigach. W tegorocznym sezonie wyścigów długodystansowych Super Taikyu Series testuje wyczynową GR Corollę z prototypowym silnikiem wodorowym.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Editio

GR Corolla w wersji Morizo Edition jest wyposażona w turbodoładowany 1,6-litrowy silnik G16E-GTS o trzech cylindrach, którego moment obrotowy został zwiększony do 400 Nm zamiast 370 Nm, osiąganych w zakresie od 3250 do 4600 obr./min. Moc silnika nie została zmieniona i wynosi 304 KM.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Editio

Silnik współdziała z sześciobiegową przekładnią manualną, w której skrócono przełożenia. Umożliwia to lepsze przyspieszenie. Specjaliści Toyoty zmniejszyli także masę auta do 1445 kg, usuwając tylne siedzenia i głośniki, regulację okien z tyłu oraz wycieraczkę tylnej szyby.

Auto w wersji Morizo Edition wyposażono w jednorurowe amortyzatory, 18'' kute felg aluminiowe o 10 szprychach i opony Michelin Pilot Sport Cup 2 w rozmiarze 245/40. Przedni pas zyskał funkcjonalne kanały chłodzące przednie hamulce. GR Corolla Morizo Edition jest dostępna z nowym matowym lakierem Matte Steel i z autografem Morizo na przedniej szybie.

Toyota GR Corolla w specjalnej wersji Morizo Edition

Dowiedz się więcej

10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 17,5-krotny wzrost sprzedaży Wymienny kartridż wodorowy Wymienny kartridż wodorowy Zobacz nowe rozwiązanie Toyoty i Woven Planet Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Dane portalu focus2move.com Toyota na czele rynku Toyota na czele rynku Wyniki rejestracji w maju 2022 Zarezerwuj nową Corollę Cross Zarezerwuj nową Corollę Cross Wybierz wersję specjalną Premiere Edition Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Powstanie nowy dostawczy van GR SPORT GR SPORT Najpopularniejsza wersja Toyoty C-HR Toyota Corolla Hybrid Toyota Corolla Hybrid Oficjalny samochód Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów SUV z napędem AWD-i 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen Dowiedz się więcej 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku Dane z kwietnia 2022 roku Toyota umacnia się w Europie Toyota umacnia się w Europie Rośnie sprzedaż zelektryfikowanych aut